base de datos internacional de animales desaparecidos international database for misssing animals internationale datenbank für vermisste tiere base de données internationale des animaux disparus SUCHE NACH VERMISSTEN TIEREN - SEARCH FOR MISSING ANIMALS BUSCAR ANIMALES PERDIDOS - RECHERCHE D'ANIMAUX DISPARUS

Mój pies zniknął, mój kot uciekł, moje zwierzę ma chip, ale nie jest zarejestrowane!

Jestem zdesperowany, co mam teraz zrobić?

Jak mogę zostać powiadomiony, gdy moje zwierzę zostanie znalezione?

Słyszeć to jako właściciel zwierzaka, ale szczególnie jako miłośnik zwierząt, zawsze było okropne!

I to właśnie ta desperacja ludzi była decydującym momentem w 2005 roku, kiedy zdecydowaliśmy się założyć „Chipzentrale”. Baza danych zwierząt, w której możesz przechowywać numer swojego ulubionego mikroczipa i dane kontaktowe.

Czy na wakacjach, czy w domu.
Twoje dane są dostępne z dowolnego miejsca na świecie w 109 językach.

24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu – 365 dni w roku.

Wpisz swoje ukochane w bazie danych centrum chipów, aby otrzymać powiadomienie, gdy zwierzę zostanie znalezione
Wpisz swoją ukochaną do naszej bazy danych już dziś, ponieważ „Lepiej bezpiecznie niż przepraszam”

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Jedynym celem „centrum chip” jest doprowadzenie ludzi i zwierząt wraz z powrotem tak szybko, jak to możliwe w „razie wypadku” .

I to takie proste: rejestrujesz tutaj swojego ulubieńca i podajesz dane swojego zwierzaka oraz dane kontaktowe, o których chciałbyś zostać poinformowany, gdy zostanie znalezione.

Wszystkie dane są teraz przechowywane na naszym bezpiecznym serwerze i mogą być dostępne w każdej chwili poprzez przeszukiwanie , ogólnoświatowej , w 109 językach !

Centrum wiórów – bezpieczne jest bezpieczne

Żeby było bardzo jasne:

  • Nasza strona internetowa to przede wszystkim wyszukiwarka zaginionych zwierząt!
  • Domyślnie na naszej stronie nie są publikowane żadne „profile” zwierząt!
  • Tylko TY decydujesz, czy „profil” Twojego zwierzęcia jest publicznie widoczny, czy nie!
  • Domyślnie Twoje dane kontaktowe nie są dla nikogo widoczne!
  • Twoje dane są przechowywane na naszym serwerze z szyfrowaniem SSL!
  • Profile zwierząt są wyświetlane tylko po dopasowaniu wyszukiwania!
  • TYLKO dane można przeszukiwać, znajdować i wyświetlać, które TY publikujesz!
  • Strona internetowa i funkcja wyszukiwania są dostępne na całym świecie w 109 językach!

OK, ale teraz najważniejsze!

Czy w ogóle konieczne jest wszczepienie czipu zwierzęciu?

Cóż, to zależy w jakim kraju mieszkasz i oczywiście jakie masz zwierzę.

W niektórych krajach obowiązkowe jest wyposażenie każdego psa w wieku powyżej 6 miesięcy w transponder, często nazywany mikroczipem. Z drugiej strony w wielu krajach tylko rasy psów sklasyfikowane jako „niebezpieczne” wymagają chipa. Zatem to, czy zwierzę potrzebuje mikroczipa, zależy od wielu różnych czynników prawnych.

Jako odpowiedzialny właściciel zwierzaka nadal powinieneś pozwolić swojemu ukochanemu, czy to psu, kotowi, królikowi czy koniu, używać chipa transpondera, ponieważ „lepiej jest bezpiecznie niż przepraszam” .

Jako odpowiedzialny właściciel zwierzaka nadal powinieneś pozwolić swojemu ukochanemu, czy to psu, kotowi, królikowi czy koniu, używać chipa transpondera, ponieważ „lepiej jest bezpiecznie niż przepraszam”.

Zapytaj swojego weterynarza o 15-cyfrowy numer chipa transpondera, a teraz wprowadź swój ulubiony do naszej bazy danych.

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Oczywiście nie jest konieczne , aby zwierzę posiadało mikroczip, aby wprowadzić go tutaj. Ponieważ nasza wyrafinowana wyszukiwarka opanowała dużą liczbę algorytmów zapytań, może nie tylko wyszukiwać numer chipa transpondera, ale także wpisy numerów tatuaży lub numerów podatkowych, a nawet specjalne cechy, które posiada zwierzę. Nasza wyszukiwarka jest w stanie znaleźć wszystkie wprowadzone przez Ciebie dane i wyświetlić je w wynikach wyszukiwania. Nadal masz pełną kontrolę nad swoimi danymi osobowymi, ponieważ publikowane będą tylko te, które udostępnisz.

Dlaczego więc miałbyś dodać swoją ukochaną do naszej bazy danych?

Odpowiedź na to jest prosta, ponieważ nasza strona internetowa jest dostępna w 109 językach i nie ma innej bazy danych zwierząt na tyle sposobów, aby można było znaleźć i skontaktować się bezpośrednio, jak w centrum chipowym. Twoja ukochana pojawia się w większości lokalnych baz danych, ale jeśli dojdzie do najgorszego, najpierw musisz skontaktować się z operatorem bazy, który następnie poinformuje właściciela zwierzaka o lokalizacji zwierzaka.

A prawda jest taka, że ​​w większości przypadków zajmuje to dużo czasu, bo jest weekend, osoba kierująca jest na urlopie, jest chora lub na wakacjach, a mija tyle cennego czasu , w którym zwierzę jest z tobą od dawna mógłby. A jeśli, nie daj Boże, zdarzy się „najgorszy przypadek” , masz nawet możliwość ustawienia statusu swojego zwierzęcia na „Brakujące” w naszej bazie danych , co natychmiast pokazuje to w sekcji „Brakujące ZWIERZĘTA” oraz w profilu zawierającym Twój Dane kontaktowe są również natychmiast widoczne dla każdego odwiedzającego stronę internetową Chipzentrale .

Jeśli spojrzysz na stronę demonstracyjną, znalezione zwierzę pojawi się w wynikach wyszukiwania i na stronie „Brakujące zwierzęta” . Kliknij tutaj, aby przejść do strony z przykładami zaginionych zwierząt

Największy plus centrum chipów

W naszej bazie danych możesz przechowywać wiele danych kontaktowych, które są natychmiast widoczne, gdy tylko Twoje zwierzę pojawi się w wynikach wyszukiwania. Oczywiście wszystkie informacje są dobrowolne , wprowadź tyle, ile chcesz. Rejestrując się po raz pierwszy w Chipzentrale, wystarczy, że podasz wybraną nazwę użytkownika , swój adres e-mail i imię Twojego zwierzaka. Po pomyślnej rejestracji zostaniesz przekierowany na swoje konto osobiste. To konto jest chronione hasłem i tylko Ty możesz uzyskać do niego dostęp i edytować. Na tym koncie, w swoim „profilu”, możesz wprowadzić dane swojego zwierzęcia oraz wszelkie informacje kontaktowe, które chcesz podać dobrowolnie.

W naszej bazie danych możesz wprowadzić następujące dane:

Dobrowolne informacje o zwierzęciu: wiek, gatunek, rasa, identyfikator chipa, numer podatkowy, numer tatuażu, płeć, kolor, cechy szczególne jako dowolny tekst.

Dobrowolne informacje podane przez właściciela w celu powiadomienia w nagłych przypadkach: imię i nazwisko, numer telefonu, numer telefonu komórkowego, adres, alternatywny adres e-mail, Twoja strona internetowa, Twoje profile w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Linkedin, Google, Instagram, ale także Skype ID, Youtube, SoundCloud lub VKontakte.

Prawie żadna inna baza danych o zwierzętach nie oferuje takiej usługi, a jak ważne jest to wynika z faktu, że w samych Niemczech, Austrii i Szwajcarii ginie rocznie kilkaset tysięcy zwierząt. Szacuje się, że jest nawet uważany za światowy

Ponad 5 000 000 ( 5 milionów ) zwierząt domowych znika każdego roku.

ZAPISZ SIĘ TERAZ

Jedynym celem „Chipzentrale” jest ponowne połączenie ludzi i zwierząt w „razie wypadku”!  Dlatego możesz przeszukiwać naszą bazę danych w 109 językach i wyświetlać wyniki w tylu językach.
To wspaniałe uczucie posiadania przyjaciela …

Niestety smutna prawda jest taka, że ​​każdego dnia zgłaszane są zaginięcia dużej liczby zwierząt domowych.
Nie wszyscy mają wypadek, ponieważ większość zwierząt pojawia się ponownie w pewnym momencie w ogrodach przed domem, w schroniskach dla zwierząt, w organizacjach zajmujących się ochroną zwierząt lub w klinikach weterynaryjnych. Jednak wiele zwierząt, zwłaszcza psy i koty, jest łapanych przez łapaczy zwierząt z tak zwanej „mafii zwierzęcej”, a następnie ponownie wystawianych do sprzedaży ciemnymi kanałami, na różnych targowiskach lub w miejscach odpoczynku przy autostradach.

Elektroniczny czytnik chipów dla zwierząt

Dobrą rzeczą jest to, że wielu obrońców praw zwierząt często przebywa w tych miejscach i prawie zawsze mają ze sobą elektroniczny czytnik chipów. Więc jeśli twoje zwierzę ma wszczepiony chip transpondera i jest to odczytywane na miejscu, każda sekunda naprawdę liczy się, aby ustalić tożsamość właściciela i NATYCHMIAST skontaktować się z nim , nawet zanim złodzieje opuści teren i twoje zwierzę może zniknąć na zawsze .

Ale to jest prawdziwy problem, ponieważ baza danych, w której jest zarejestrowane twoje zwierzę, zależy od weterynarza. Zwykle Twoje zwierzę jest zarejestrowane w jednej z wielu zdecentralizowanych, lokalnych baz danych i dlatego jest praktycznie niemożliwe do znalezienia w pozostałej części świata, ponieważ nie wszystkie biura rejestracyjne są połączone w sieć i na pewno nie współpracują ze sobą optymalnie.

Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby mieć swoje ulubione w centralnej, dostępnej na całym świecie i dostępnej w 109 językach bazie danych, takiej jak nasz rejestr. Bo bądźmy szczerzy, weterynarz np. Z Węgier, Czech, Rumunii, Bułgarii, Włoch, Hiszpanii, USA, Meksyku czy gdziekolwiek indziej z pewnością będzie miał trudności z odnalezieniem się w bazie czysto niemieckojęzycznej lub w obcym dla niego języku. Poza tym będzie miał problemy z przeszukiwaniem bazy danych i odczytaniem wyników.

Ale dość czarnego znaku, ponieważ dobra wiadomość jest taka, że ​​każda nowoczesna praktyka weterynaryjna, każde schronisko dla zwierząt, każda organizacja zajmująca się ochroną zwierząt, a także wielu prywatnych obrońców praw zwierząt na całym świecie ma odpowiedni czytnik chipów elektronicznych. Dzięki 15-cyfrowemu numerowi identyfikacyjnemu na chipie, który jest odczytywany w ten sposób , możesz znaleźć właściciela znalezionego zwierzęcia wraz ze wszystkimi jego danymi kontaktowymi w naszej bazie danych w ciągu kilku minut przez Internet, z dowolnego miejsca na świecie i oczywiście natychmiastowo powiadomić, że jego ulubieniec został znaleziony . Ponieważ każdy, kto ma zwierzaka, wie, że nie ma lepszego uczucia niż ponowne trzymanie skarbu w ramionach.

Wpisz teraz swoje ukochane w naszej bazie danych.

ZAPISZ SIĘ TERAZ