base de datos internacional de animales desaparecidos international database for misssing animals internationale datenbank für vermisste tiere base de données internationale des animaux disparus SUCHE NACH VERMISSTEN TIEREN - SEARCH FOR MISSING ANIMALS BUSCAR ANIMALES PERDIDOS - RECHERCHE D'ANIMAUX DISPARUS

Köpeğim kayboldu, kedim kaçtı, hayvanımın bir çipi var ama kayıtlı değil!

Çaresizim şimdi ne yapmalıyım?

Hayvanım bulunduğunda nasıl haberdar olabilirim?

Bunu bir evcil hayvan sahibi olarak, ama özellikle de bir hayvansever olarak duymak her zaman korkunçtu!

Ve tam da halkın bu çaresizliği, 2005 yılında “Chipzentrale” i kurmaya karar verdiğimizde belirleyici noktaydı. En sevdiğiniz mikroçipin numarasını ve iletişim bilgilerinizi saklayabileceğiniz evcil hayvanlar için bir veritabanı.

İster tatilde ister evde.
Verileriniz dünyanın her yerinden 109 dilde çağrılabilir.

Günde 24 saat – haftada 7 gün – yılda 365 gün.

Sevgilinizi çip merkezi veri tabanına girin, böylece evcil hayvanınız bulunduğunda haberdar olabilirsiniz
Sevgilinizi bugün veritabanımıza girin, çünkü “Üzgünümden daha güvenli”

ŞİMDİ ÜYE OL

Tek amacı “çip merkezi” getirmektir insanlar ve hayvanlar “Bir durumunda mümkün olan en kısa sürede bir araya geri kaza” .

Ve bu kadar basit: Sevgilinizi buraya kaydettirin ve evcil hayvanınızın ayrıntılarını ve evcil hayvanınızın ne zaman bulunduğundan haberdar olmak istediğiniz iletişim bilgilerini girin.

Tüm veriler artık güvenli sunucumuzda saklanıyor ve her an arama yapılarak , dünya çapında ve 109 dilde erişilebilir !

Çip merkezi – güvenli güvenlidir

Çok açık olmak gerekirse:

  • Web sitemiz öncelikle kayıp hayvanlar için bir arama motorudur!
  • Varsayılan olarak, web sitemizde hiçbir hayvan “profili” yayınlanmamaktadır!
  • Hayvanınızın “profilinin” herkes tarafından görülebilir olup olmadığına yalnızca SİZ karar verirsiniz!
  • Varsayılan olarak, iletişim bilgileriniz kimse tarafından görülemez!
  • Verileriniz SSL şifreli sunucumuzda saklanır!
  • Hayvan profilleri ancak eşleşen bir aramadan sonra görüntülenir!
  • YALNIZCA veriler SİZİN serbest bıraktığınız şekilde aranabilir, bulunabilir ve görüntülenebilir!
  • Web sitesi ve arama fonksiyonu dünya çapında 109 dilde mevcuttur!

Tamam, ama şimdi en önemli şeye!

Bir hayvana çip implante etmek gerekli mi?

Peki, hangi ülkede yaşadığınıza ve elbette hangi hayvana sahip olduğunuza bağlı.

Bazı ülkelerde, 6 aylıktan büyük her köpeğe , sıklıkla mikroçip olarak da anılan bir aktarıcı sağlamak zorunludur . Pek çok ülkede ise sadece “tehlikeli” olarak sınıflandırılan köpek ırklarının bir çipe ihtiyacı vardır . Dolayısıyla, evcil hayvanınızın bir mikroçipe ihtiyacı olup olmaması birçok farklı yasal faktöre bağlıdır.

Sorumlu bir evcil hayvan sahibi olarak, köpeğiniz, kediniz, tavşanınız veya atınız olsun, sevgilinizin bir transponder çipi kullanmasına izin vermelisiniz, çünkü “üzgün olmaktan daha güvenli” .

Sorumlu bir evcil hayvan sahibi olarak, köpeğiniz, kediniz, tavşanınız veya atınız olsun, sevgilinizin bir transponder çipi kullanmasına izin vermelisiniz, çünkü "üzgün olmaktan daha güvenli".

Veterinerinizden 15 haneli transponder çip numarasını isteyin ve favorinizi veri tabanımıza girin.

ŞİMDİ ÜYE OL

Tabii ki , evcil hayvanınızın buraya girmesi için mikroçipe sahip olmasına gerek yoktur . Gelişmiş arama motorumuz çok sayıda sorgu algoritmasına hakim olduğu için, yalnızca transponder çipinin numarasını değil, aynı zamanda dövme numaralarının veya vergi numaralarının girişlerini ve hatta bir hayvanın sahip olduğu özel özellikleri arayabilir. Arama motorumuz girdiğiniz tüm verileri bulabilir ve bunları arama sonuçlarında listeleyebilir. Kişisel verileriniz üzerinde tam kontrole sahip olmaya devam edersiniz çünkü yalnızca yayınladığınız veriler yayınlanacaktır.

Öyleyse neden sevgilinizi veritabanımıza eklemelisiniz?

Çünkü bu cevabı basittir web sitemizi 109 dilde mevcuttur ve birçok yolu olarak başka hiçbir hayvan veritabanı vardır edilecek bulundu ve doğrudan temas çip merkezinde olduğu gibi. Sevgiliniz çoğu yerel veritabanında görünür, ancak en kötüsü en kötüye giderse, önce veri tabanı operatörüne başvurmanız gerekir, o da evcil hayvan sahibine evcil hayvanın bulunduğunu bildirir.

Ve gerçek şu ki, çoğu durumda uzun zaman alıyor, çünkü bu hafta sonu, sorumlu çalışan izinli, hasta ya da tatilde ve hayvanınızın uzun süredir sizinle birlikte olduğu çok değerli zaman geçiyor. abilir. Ve Tanrı korusun, “en kötü durum” meydana gelirse, hayvanınızın durumunu veritabanımızda “Kayıp HAYVANLAR” bölümünde ve sizinki de içeren profilinde hemen gösteren “Kayıp” olarak ayarlama seçeneğiniz bile vardır. İletişim verileri ayrıca Chipzentrale web sitesini ziyaret eden her ziyaretçi için anında görülebilir .

Eğer demo sayfasında bakarsanız, bir hayvan bulundu görünür içinde arama sonuçlarında ve üzerinde “Eksik Hayvanlar” sayfa. Kayıp hayvanların örnek sayfasına gitmek için burayı tıklayın

Çip merkezinin en büyük artısı

Veritabanımızda, hayvanınız arama sonucunda görünür görünmez hemen görülebilen birçok iletişim bilgilerini saklayabilirsiniz. Tabii ki, tüm bilgiler isteğe bağlıdır , istediğiniz kadar çok veya az girin. Chipzentrale’e ilk kez kaydolurken tek yapmanız gereken , seçtiğiniz bir kullanıcı adı, e-posta adresiniz ve evcil hayvanınızın adını girmektir . Başarılı bir şekilde kayıt olduktan sonra kişisel hesabınıza yönlendirileceksiniz. Bu hesap şifre korumalıdır ve sadece siz erişebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu hesapta, “profiliniz”, evcil hayvanınızın verilerini ve gönüllü olarak vermek istediğiniz tüm iletişim bilgilerini girebilirsiniz.

Veritabanımıza aşağıdaki verileri girebilirsiniz:

Hayvan hakkında gönüllü bilgiler : yaş, tür, cins, çip numarası, vergi numarası, dövme numarası, cinsiyet, renk, serbest metin olarak özel nitelikler.

Acil durumda bildirim için işletme sahibi tarafından sağlanan gönüllü bilgiler: isim, telefon numarası, cep telefonu numarası, adres, alternatif e-posta adresi, kendi web siteniz, Facebook, Twitter, Linkedin, Google, Instagram gibi sosyal medyadaki profilleriniz ve ayrıca Skype ID, Youtube, SoundCloud veya VKontakte.

Hayvanlarla ilgili başka hiçbir veri tabanı bu hizmeti sunmuyor ve bunun ne kadar önemli olduğu Almanya, Avusturya ve İsviçre’de her yıl yalnızca birkaç yüz bin evcil hayvanın yok olmasından kaynaklanıyor. Dünya çapında olduğuna bile inanılıyor tahmin ediliyor

Her yıl 5.000.000’den ( 5 milyon ) fazla evcil hayvan yok oluyor.

ŞİMDİ ÜYE OL

"Chipzentrale" in tek amacı, "kaza durumunda" insanları ve hayvanları bir araya getirmektir!  Bu nedenle veritabanımızda 109 dilde arama yapabilir ve sonuçları birçok dilde görüntüleyebilirsiniz.
Bir arkadaşa sahip olmanın bu harika hissi …

Ne yazık ki, üzücü gerçek şu ki, her gün çok sayıda evcil hayvanın kaybolduğu bildiriliyor.
Hepsinde kaza yok, çünkü hayvanların çoğu ön bahçelerde, hayvan barınaklarında, hayvan refahı organizasyonlarında veya veteriner kliniklerinde bir noktada yeniden ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, pek çok hayvan, özellikle de köpekler ve kediler, sözde “hayvan mafyası” nın hayvan avcıları tarafından yakalanır ve daha sonra karanlık kanallarda ve çeşitli pazarlarda veya otoyol dinlenme alanlarında tekrar satışa sunulur.

Hayvanlar için elektronik çip okuyucu

İşin iyi yanı, bu yerlerde çoğu zaman birçok hayvan hakları aktivisti olması ve neredeyse her zaman yanlarında bir elektronik çip okuyucu bulundurmalarıdır. Bu nedenle, eğer hayvanınıza yerleştirilmiş bir transponder çipi varsa ve bu, sahada okunursa , hırsızlar tarladan ayrılmadan ve hayvanınız sonsuza dek ortadan kaybolmadan önce bile , sahibinin kimliğini belirlemek ve ardından HEMEN onunla iletişim kurmak için gerçekten önemlidir. .

Ancak asıl sorunun bulunduğu yer burasıdır, çünkü hayvanınızın kayıtlı olduğu veri tabanı veterinerinize bağlıdır. Normalde, evcil hayvanınız merkezi olmayan, yerel veritabanlarından birinde kayıtlıdır ve bu nedenle , tüm kayıt ofisleri ağa bağlı olmadığından ve kesinlikle birbirleriyle en iyi şekilde işbirliği yapmadıklarından , dünyanın geri kalanı için bulmak neredeyse imkansızdır .

Bu nedenle, favorilerinizin merkezi, dünya çapında erişilebilir ve kayıt defterimiz gibi 109 dilde mevcut olan bir veritabanında bulunması son derece önemlidir . Dürüst olalım çünkü Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Bulgaristan, İtalya, İspanya, ABD, Meksika veya başka herhangi bir yerden bir veteriner, tamamen Almanca bir veri tabanında veya kendisine yabancı bir dildeki veri tabanında yolunu bulmakta zorluk çekiyor . Bunun dışında, bir veritabanı sorgusu gerçekleştirme ve ardından sonuçları okuyabilme konusunda sorunlar yaşayacaktır.

Ancak kara leke yeter, çünkü iyi haber şu ki her modern veterinerlik muayenehanesi, her hayvan barınağı, her hayvan refahı organizasyonu ve dünya çapındaki birçok özel hayvan hakları aktivisti buna karşılık gelen bir elektronik çip okuyucuya sahip. Bu şekilde okunan çipin üzerindeki 15 haneli kimlik numarası ile bulunan hayvanın sahibini tüm iletişim bilgileri ile birlikte veritabanımızdaki tüm iletişim bilgilerini internet üzerinden, dünyanın herhangi bir yerinden dakikalar içinde belirleyebilir ve elbette favorisinin bulunduğunu anında bildirebilirsiniz . . Çünkü evcil hayvanı olan herkes, hazinenizi tekrar kollarınızda güvende tutmaktan daha iyi bir duygu olmadığını bilir.

Sevgilinizi şimdi veritabanımıza girin.

ŞİMDİ ÜYE OL