base de datos internacional de animales desaparecidos international database for misssing animals internationale datenbank für vermisste tiere base de données internationale des animaux disparus SUCHE NACH VERMISSTEN TIEREN - SEARCH FOR MISSING ANIMALS BUSCAR ANIMALES PERDIDOS - RECHERCHE D'ANIMAUX DISPARUS

Môj pes zmizol, moja mačka utiekla, moje zviera má čip, ale nie je zaregistrované!

Som zúfalá, čo mám robiť teraz?

Ako môžem byť informovaný, keď sa moje zviera nájde?

Počuť to ako majiteľ domácich miláčikov, ale najmä ako milovník zvierat, bolo vždy hrozné!

A práve toto zúfalstvo ľudí bolo rozhodujúcim bodom v roku 2005, keď sme sa rozhodli založiť „Chipzentrale“. Databáza domácich miláčikov, do ktorej si môžete uložiť číslo vášho obľúbeného mikročipu a vaše kontaktné údaje.

Či už na dovolenke alebo doma.
Vaše údaje je možné vyžiadať odkiaľkoľvek na svete v 109 jazykoch.

24 hodín denne – 7 dní v týždni – 365 dní v roku.

Vložte svojho miláčika do databázy čipových centier, aby ste dostali upozornenie, keď sa nájde vaše zvieratko
Zadajte svojho miláčika do našej databázy ešte dnes, pretože „Lepšie ako je mi ľúto“

PRIHLÁSIŤ SA TERAZ

Jediným účelom je “čipu centrum” je, aby ľudia a zvieratá znovu dohromady tak rýchlo, ako je to možné v “prípade núdze” .

A je to také jednoduché: Zaregistrujete tu svojho miláčika a zadáte údaje o svojom miláčikovi a kontaktné údaje, o ktorých by ste chceli byť informovaní, keď sa váš maznáčik nájde.

Všetky dáta sú teraz uložená na našom bezpečnostnom servery a možno pristupovať kedykoľvek tým, že hľadá , na celom svete , a vo 109 jazykoch !

Stredisko čipov – trezor je v bezpečí

Aby bolo úplne jasné:

  • Náš web je predovšetkým vyhľadávačom zmiznutých zvierat!
  • V predvolenom nastavení nie sú na našom webe zverejnené žiadne „profily“ zvierat!
  • Iba VY rozhodujete, či je „profil“ vášho zvieraťa verejne viditeľný alebo nie!
  • Vaše kontaktné údaje nie sú v predvolenom nastavení nikomu viditeľné!
  • Vaše údaje sú uložené na našom serveri šifrovanom SSL!
  • Profily zvierat sa zobrazia až po zodpovedajúcom vyhľadávaní!
  • Môžu byť vyhľadávané, nájdené a zobrazené IBA údaje, ktoré VY vydáte!
  • Webové stránky a funkcia vyhľadávania sú k dispozícii na celom svete v 109 jazykoch!

Dobre, ale teraz k najdôležitejšej veci!

Je vôbec nevyhnutné nechať si implantovať čip do zvieraťa?

No záleží na tom, v ktorej krajine žijete a samozrejme aké zviera máte.

V niektorých krajinách je povinné poskytnúť každému psovi staršiemu ako 6 mesiacov transpondér, ktorý sa často označuje aj ako mikročip. V mnohých krajinách naopak čip potrebujú iba plemená psov klasifikované ako „nebezpečné“ . To, či váš miláčik potrebuje alebo nemá mikročip, závisí od mnohých rôznych právnych faktorov.

Ako zodpovedný majiteľ domáceho maznáčika by ste mali svojmu miláčikovi, či už psovi, mačke, králikovi alebo koňovi, nechať čip čipu transpondéra, pretože „lepšie ako bezpečný“ .

Ako zodpovedný majiteľ domáceho maznáčika by ste mali svojmu miláčikovi, či už psovi, mačke, králikovi alebo koňovi, nechať čip čipu transpondéra, pretože „lepšie ako bezpečný“

Požiadajte svojho veterinára o 15-miestne číslo transpondérového čipu a zadajte svoje obľúbené do našej databázy.

PRIHLÁSIŤ SA TERAZ

Samozrejme nie je potrebné, aby vaše domáce zviera malo mikročip na jeho zadanie sem. Pretože náš prepracovaný vyhľadávací modul ovláda veľké množstvo dopytovacích algoritmov, môže vyhľadávať nielen číslo transpondérového čipu, ale aj zadanie čísel tetovania alebo daňových čísel a dokonca aj špeciálne vlastnosti, ktoré zviera má. Náš vyhľadávací modul je schopný nájsť všetky údaje, ktoré zadáte, a uviesť ich vo výsledkoch vyhľadávania. Nad svojimi osobnými údajmi máte stále úplnú kontrolu, pretože zverejnené budú iba údaje, ktoré zverejníte.

Prečo by ste si teda mali pridať svojho miláčika do našej databázy?

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá, pretože naše webové stránky sú k dispozícii v 109 jazykoch , a nie sú k dispozícii žiadne iné databázy zviera ako mnoho spôsobov, ako sa nájsť a kontaktovať priamo , ako na čipovej stredu. Váš miláčik sa objavuje vo väčšine miestnych databáz, ale ak dôjde k najhoršiemu, musíte najskôr kontaktovať prevádzkovateľa databázy, ktorý potom informuje majiteľa domáceho maznáčika o tom, že domáce zviera bolo nájdené.

A pravdou je, že vo väčšine prípadov to trvá dlho, pretože je víkend, zodpovedný pracovník je mimo, chorý alebo na dovolenke a toľko drahocenného času uplynie , čas, v ktorom bolo vaše zviera už dlho s vami mohol. A ak by, nedajbože, mal nastať „najhorší prípad“ , máte dokonca možnosť nastaviť stav svojho zvieraťa na „Chýbajúce“ v našej databáze , ktorá to okamžite zobrazí v sekcii „CHÝBAJÚCE ZVIERATÁ“ a profilu vrátane vášho Kontaktné údaje sú tiež okamžite viditeľné pre všetkých návštevníkov webových stránok Chipzentrale .

Ak sa pozriete na ukážkovú stránku, nájdené zviera sa objaví vo výsledkoch vyhľadávania a na stránke „Missing Animals“ . Kliknutím sem prejdete na vzorovú stránku pre nezvestné zvieratá

Najväčšie plus čipového centra

Do našej databázy môžete uložiť veľa kontaktných údajov, ktoré sú okamžite viditeľné, hneď ako sa vaše zviera objaví vo výsledku vyhľadávania. Všetky informácie sú samozrejme dobrovoľné . Zadajte ich toľko, koľko chcete. Pri prvej registrácii v Chipzentrale stačí zadať užívateľské meno podľa vášho výberu , vašu e-mailovú adresu a meno vášho domáceho maznáčika. Po úspešnej registrácii budete presmerovaní na svoj osobný účet. Tento účet je chránený heslom a máte k nemu prístup a môžete ho upravovať iba vy. Na tomto účte, vo svojom „profile“, môžete zadať údaje o svojom zvierati a všetky kontaktné informácie, ktoré chcete dobrovoľne poskytnúť.

Do našej databázy môžete vložiť nasledujúce údaje:

Dobrovoľné informácie o zvierati: vek, druh, plemeno, identifikačné číslo čipu, daňové číslo, tetovacie číslo, pohlavie, farba, zvláštne znaky ako voľný text.

Dobrovoľné informácie poskytnuté majiteľom na účely oznámenia v prípade núdze: meno, telefónne číslo, číslo mobilného telefónu, adresa, alternatívna e-mailová adresa, vaša vlastná webová stránka, vaše profily na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter, Linkedin, Google, Instagram, ale aj Skype ID, Youtube, SoundCloud alebo VKontakte.

Túto službu neponúka takmer žiadna iná databáza zvierat, a aké dôležité je to zo skutočnosti, že iba v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku zmizne každý rok niekoľko stotisíc domácich miláčikov. Odhaduje sa, že sa o ňom dokonca predpokladá, že je celosvetový

Vyše 5 000 000 ( 5 miliónov ) domácich miláčikov každý rok mizne.

PRIHLÁSIŤ SA TERAZ

Jediným účelom „Chipzentrale“ je spojiť ľudí a zvieratá v prípade „nehody“!  Preto môžete vyhľadávať v našej databáze v 109 jazykoch a výsledky zobraziť v toľkých jazykoch.
Tento úžasný pocit mať priateľa …

Bohužiaľ smutnou pravdou je, že každý deň je údajne zaznamenaných veľké množstvo domácich miláčikov.
Nie všetky majú nehodu, pretože väčšina zvierat sa niekedy objaví v predzáhradkách, v útulkoch, v organizáciách zaoberajúcich sa dobrými životnými podmienkami zvierat alebo na veterinárnych klinikách. Mnoho zvierat, najmä psov a mačiek, sú však chytené lapačmi zvierat takzvanej „zvieracej mafie“ a potom ponúkané na opätovný predaj tmavými kanálmi a na rôznych trhoch alebo na odpočívadlách na diaľniciach.

Elektronická čítačka čipov pre zvieratá

Dobrá vec je, že na týchto miestach je často veľa ochrancov zvierat a takmer vždy majú pri sebe čítačku elektronických čipov. Takže ak má vaše zviera implantovaný čip s transpondérom a tento je načítaný na mieste, každá sekunda sa skutočne počíta s zistením totožnosti majiteľa a následným kontaktovaním OKAMŽITE , ešte predtým, ako zlodeji opustia pole a vaše zviera môže navždy zmiznúť .

Tu však spočíva skutočný problém, pretože v ktorej databáze je vaše zviera zaregistrované, záleží len na vašom veterinárnom lekárovi. Za normálnych okolností je váš maznáčik zaregistrovaný v jednej z mnohých decentralizovaných miestnych databáz a je preto prakticky nemožné ho nájsť pre zvyšok sveta, pretože nie všetky registračné úrady sú navzájom prepojené a určite navzájom optimálne nespolupracujú.

Z tohto dôvodu je mimoriadne dôležité, aby ste mali svoje obľúbené v centrálnej, celosvetovo prístupnej a dostupnej v 109 jazykových databázach, ako je náš register. Pretože buďme úprimní, veterinárny lekár napríklad z Maďarska, Českej republiky, Rumunska, Bulharska, Talianska, Španielska, USA, Mexika alebo kdekoľvek inde má problém zorientovať sa v databáze čisto nemeckých jazykov alebo v databázach v cudzom jazyku . Okrem toho bude mať problémy s vykonaním databázového dotazu a potom bude môcť prečítať výsledky.

Ale dosť čiernej značky, pretože dobrou správou je, že každá moderná veterinárna prax, každý útulok pre zvieratá, každá organizácia zameraná na dobré životné podmienky zvierat a teraz veľa súkromných aktivistov za práva zvierat má zodpovedajúcu čítačku elektronických čipov. Vďaka 15-cifernému identifikačnému číslu na takto načítanom čipe môžete v priebehu niekoľkých minút prostredníctvom internetu, odkiaľkoľvek na svete, zistiť majiteľa nájdeného zvieraťa so všetkými jeho kontaktnými údajmi v našej databáze a samozrejme okamžite informovať, že jeho obľúbenec bol nájdený . Pretože každý, kto má domáceho miláčika, vie, že nie je lepší pocit, ako keď svoj poklad opäť bezpečne držíte v náručí.

Teraz zadajte svojho miláčika do našej databázy.

PRIHLÁSIŤ SA TERAZ